Upprop efter master

Vid branden på Långholmen brann ett flertal master, bommar och annan utrustning. Detta är en förteckning på det som medlemmar söker för att ersätta det brunna.
Kan du hjälpa till kontakta respektive båtägare.
Skicka gärna en länk, http://gotasegelsallskap.se/2020/03/18/upprop/ till lämpliga ställen t.ex. på Facebook

Mast till Misil 2
Ralf Morgenstern
ralf.morgenstern46@gmail.com

2 st storsegel och en fock och en genua till vindö 32
Fredrik Persson
fp@fredrikpersson.se

Reservdelar till motor MD1
Åke Gylfe
a.gylfe@tele2.se

Mast till folkbåt (av trä och genomgående)
Petter Lindgren
petter.snabelb@hotmail.com

Mast, Bom. och klyvarbom. till Storköka, Stockholmskan
Anna Duarte
annaduartes@hotmail.com

Mast till Shipman 28 med förstagsprofil och trumma till Furlex rullfock
Klas Helmersson
klashelmerson@hotmail.com

Mast och bom till IF
Peter Helleberg
peter.helleberg.15@gmail.com

Komplett rigg till IF
Siri Jansson
siri.jansson@hotmail.com

Spir-/spinnackerbom av aluminium. Cirka 4 meter lång
Jonas Ekblad
jonasekblad@gmail.com

Mast och bom till Mälar 25
Michael Schyllberg
michael.schyllberg@gmail.com

Bom till S30. Sellden E 3.47 samt en spinnakerbom
Johan Bjerkner
johan.bjerkner@icloud.com

Mast och bom till Albin Viggen
Jonas Hagelqvist
jonas.hagelqvist@ikem.se
Ellika Gabrielsson
ellika.gabrielsson@gmail.com

Mast till en Sunwind 20, längd 8,45 m
Johan Westerberg
wesshopp@gmail.com

En komplett tvåbladig reversibel propeller monterad på Ca 1 m lång axel och röraxel, passande till Albin O21 Combi.
En ca 13 rostfria vajrar med fiolspridare och större spridare, plus en badstege i mahogny

Per Lagercrantz,
Lagrrcrantzper@gmail.com

Bom till SK40 med ledvagn på akterdäck
Jesper Ohlsson
mail@jesperohlsson.org

Det här inlägget postades i Hamn och varv. Bokmärk permalänken.